Salih Ağır

Salih Agir Photography

1985 senesinin mayıs ayında doğdu. İlk ve Ortaöğretimi tamamladıktan sonra Lise yıllarında fotoğrafçılığa ilgi duymaya başlamasına rağmen tam olarak 2004 yılından itibaren fotoğraf çekmeye başladı. Fotoğrafçılık konusunda eğitimler aldı ve fotoğraf topluluklarına katıldı. Uluslararası nitelik taşıyan fotoğraf eserlerini inceleyerek belirli bir konusu olan mesaj içeren fotoğraflar çekmeyi hedef alarak çektiği birçok fotoğraf yarışmalarda sergilenmeye hak kazandı. Evrensel temalı fotoğraf yarışmalarına katılmayı planladığı bir süreçte 2010 yılı British Council ve Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği “İklim değişikliğini Yakala ” fotoğraf yarışmasında  jüri birinciliği ve Hürriyet gazetesi halk oylaması birinciliği ile iklim değişikliği konulu mesajı  iki ayrı birincilik alarak daha geniş kitlelere ulaşma fırsatı buldu.

Bir taraftan Fotoğrafçılığa devam ederken,  yurtdışı ve yurtiçinde birkaç üniversiteyi yarıda bıraktıktan sonra İstanbul Aydın Üniversitesi Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik bölümünü bitirdi.

Sanatçı İstanbul’da yaşamaktadır. Yerli ve yabancı turistlere fotoğraf turları düzenlemekte ve ağırlıklı olarak Sokak fotoğrafları çekmesine rağmen Moda, Mimari, Ürün ve Sanatsal Gelin&Damat  fotoğrafları çekerek Freelance olarak çalışmaktadır.